A művészek, designerek nem csak az interneten, galériákban, múzeumokban varázsolták el az embereket, hanem szerencsére a köztereken megvalósított alkotásaikkal is. Olyan emlékezetes projekteket elevenítünk fel a mai napon, mint például Felice Varini egyetlen pontban összeálló gigantikus festményei, Eron falról lerepülő madarait vagy például Hua Tunan ösztönből festett, életerős alkotásai.
A Pichi & Avo nevű spanyol street art duó elképesztően látványos formában olvasztja egybe falfestményein a klasszikus és a kortárs hozzávalókat. Részletekért katt ide.
A Studio Roosegaarde tavaly a Waterlicht című többértelmű, környezetvédelem fontosságát kiemelő látványos projekttel, alulról kicsit sarki fényre is hasonlító, egyébként megemelkedett tengerszintet imitáló kivetítéssel jelentkezett. Részletekért katt ide.
Add Fuel portugál művész Lisszabon egyik terének elektromos dobozára festette rá legújabb alkotását, egy végtelenül látványos, elegáns és elgondolkodtató azulejo csempe-illúziót. Részletekért katt ide.
Felice Varini tavaly sem hagyott minket brutálisan látványos anamorfikus alkotások nélkül, 2015-ben a La Villette – Paul-Delouvrier pavilon és a galéria nagyteremben álmodta és valósította meg legújabb észbontó illúzióit. Részletekért katt ide.
Eron egy aluljárón áthaladó bringaút be-és kivezetőjének szürke falaira festette meg térhatású ikeralkotásait, amelyek azt a hatást keltik, mintha a a madarak kiszabadulnának és tovarepülnének a festményekből. Még mindig gyönyörűek! Részletekért katt ide.
Az 1010 néven ismertté vált német street art művész egy párizsi országútra festette fel a képen látható, körülbelül 4.500 négyzetméteres alkotást 400 liter festék felhasználásával, 7 nap alatt. Részletekért katt ide.
A londoni Covent Garden vásárcsarnokában kiállított, levegőbe lógatott 100.000 hatalmas, fehér léggömbből összeálló különleges installációt Charles Pétillon francia művész készítette el a Londoni Design Fesztivál keretén belül. Részletekért katt ide.
Benjamin Løzninger francia művész egyszerű, ám nagyszerű ötlettől vezérelve felhőfotókkal gyönyörűzi fel a random tűz-és házfalakat, egyéb szürke vagy lehangoló városi környezetet. Részletekért katt ide.
2015 egyik nagy-nagy találata számunkra street art és graffiti területen Chen Yingjie, ismertebb nevén Hua Tunan kínai művész, aki olyan érzékenységgel fogalmazza meg az egyébként ösztönből, nyersen és végtelenül lazán megfestett alkotásait, amelytől minden esetben tátva marad a szánk. Részletekért katt ide.
Tavaly nyár végén Párizs különböző épületeiről köszöntek vissza a fénygraffiti-emberállatkert élőlényeinek hatalmas, kedves, szürreális és ideiglenes portréi Julien Nonnon és az általa társ-alapított Le3 kreatív stúdió jóvoltából. Részletekért katt ide.
Az Ella et Pitr művészduó minden évben képes felhívni magára a figyelmet, tavaly például a NuArt street art fesztiválra például a „világ legnagyobb kültéri festményét” készítették el. Imádtuk! Részletekért katt ide.
Leon Keer 9 darab gumimacit ábrázoló izgalmas, anamorfikus alkotása a nyár folyamán letarolta a netet, mi is szerettük! Részletekért katt ide.