Sokan mosolyognak azon a gondolaton, hogy az étkezést lehet művészi szinten is űzni, és hogy ennek jótékony hatása van a lelkünkre, de szerencsére nem csak az éttermekben, főzőműsorokban, hanem az átlagos emberek életében és hétköznapjaiban is egyre nagyobb szerepet kap az alapanyagok minősége, feldolgozása, ízesítése és az elkészített ételek szemkápráztató tálalása, lehetőleg minél különlegesebb étkészletek, evőeszközök és dekorációk kombinálásával.
Jó, ha a mikróban melegített műkaja mellett a slow life oltárán is áldozunk néhanapján azzal, hogy odafigyelünk az apró részletekre, megadjuk a módját annak, hogy minden érzékszervünket finomságokkal kényeztessük, és szépen, komótosan, nyugodtan dolgozunk. Egészen másképpen fogjuk elfogyasztani az ilyen ételeket...
Nem azt mondom, hogy tanuljuk ki például a Mukimono-t, a különböző gyümölcsök és zöldségek művészi igényű átalakításának aprólékos és nehéz, 16. században elterjedt hagyományos japán technikáját, de azért próbálkozhatunk vele! Hátha sikerül a készítés közben teljesen kiereszteni a fáradt gőzt és olyan gyönyörűségekkel elkápráztatni a családunkat, mint amiket például a mai poszt főszereplőjének választott food designer, Gaku is készít.
via: colossal