Az „itt jártam” jellegű, nagyjából semmilyen művészi értékkel nem rendelkező, átlagemberek számára leginkább olvashatatlan, primkó tag-eket, firkákat sokakhoz hasonlóan és sem szeretem. Azt nem tudom, hogy Mathieu Tremblin francia művész is ebbe a kategóriába tartozik-e, mindenesetre legutóbbi projektjében azt próbálja megmutatni számunkra, hogy ezek a feliratok hogyan néznének ki letisztult, értelmezhető formájukban.
A körülbelül minden városban jelenlévő probléma „megoldására” azt találta ki, hogy bizonyos helyeken, bizonyos tag-eket átfest olvasható formátumba, mintha valami mesterséges intelligencia gondolta volna újra a témát és nyomtatta volna a falakra egyszerű betűtípussal a „mondanivalót”.
Az újratervezéssel egy fokkal értelmesebb/értelmezhetőbb kategóriába emelte a firkálás produktumát (hangsúlyozottan nem a létét), ezzel együtt pedig az is kiderül az egyszerű halandó számára, hogy amúgy faék egyszerűségű szavakat, beceneveket, jeleket raknak a falakra a tulajdonosaik...
Esetlenné, meztelenné változott az egész, hiszen Tremblin lehámozta róluk az „önkifejezés” részeként értelmezhető burkolatot, megszokott stílust és látványvilágot...elveszett az egész téma misztikussága, és kiderült, hogy többségében olyanok a firkák, mint amikor a kutya oldalba hugyozza az oszlopot. Első pillanatban meghökkentő az ötlet és a kivitelezés, és arra mindenképpen jó, hogy felélénküljön a beszélgetés a témáról.
A művészről szóló korábbi bejegyzésünket itt olvashatjátok el, még több graffitis témát pedig itt találtok.
via: colossal