A Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Intézetének és az Eötvös Loránd Tudomány Egyetem (ELTE) Etológia Tanszékének kutatói - akiknek tanulmánya idén januárban jelent meg a Current Biology című szakfolyóiratban - szerint a kutyák és a néhány hónapos csecsemők meglepően hasonló érzékenységgel rendelkeznek az emberi kommunikációt illetően. Az eredmény segít megmagyarázni, hogy miért kezeli sok ember a kutyáját saját gyermekeként.
Magyarországon egyes becslések szerint kétmillió ebet tartanak. A kutatók véleményét mi csupán annyival egészítenénk ki: meg azért, mert, ha csak annyit mondunk „ Szia kutya”, tízből kilenc eb boldogságtól farkát csóválva nyomul mi, az ember lábai közé, ölébe, dobja magát hanyatt, nyal bele a fülünkbe vagy smárol le minket. Ezek pedig nem csak nekik, de nekünk is örömet okoznak, és nem is akármilyet…!
Nekik, nekünk, kutyáknak és gazdiknak régóta kellett már egy közös játszós/pihenős bútordarab, valami olyan, ahol külön és mégis együtt, szaglószerv közelben lehetünk egymáshoz. A dél-koreai dizájner, Seungji Mun által tervezett „Dog House Sofa" e célnak épp megfelelne… ;)