A székek széke. Még soha, senki nem vette a bátorságot, hogy megkérdőjelezze e cím jogosságát. A közel két évszázados múltra visszatekintő egykori manufaktúra, természetes, simára rajzolt íveivel, halk fa és fém kombinációival végérvényesen begravírozta nevét a dizájn történelmébe. A tradícióira méltán büszke cég egyik termékét, a 160 évvel [!] ezelőtt tervezett "Thonet 14" széket mind a mai napig gyártja!
"A faanyagok melegítéses hajlítását az ember régóta ismeri, alkalmazza. Tűz felett, vizezve a faanyagok nagy része lágyíthatóvá, majd hajlíthatóvá válik. Egy másik eljárás, a forró vízben, gőzben való lágyítás utáni hajlítás jelentette az előrelépést; először kézi erővel, majd hajlító gépen. Ezzel az eljárással a 19. században a Thonet forradalmasította az addigi kézműves tevékenységet, alkalmazta a tömeggyártást és gyáraikban csereszabatos bútoralkatrészeket állítottak elő az addig csak tűzifának használt bükk fájából."
A klasszikus, félreérthetetlenül Thonet vonalak azonban egyre gyakrabban tűnnek fel olyan helyeken is, ahol, ha meglátjuk, egy kérdés fogalmazódik meg csupán: eddig miért nem…?
Több, mint két éve bemutattunk már egy kísérletet arról, hogy a nagy múltú cég milyen újabb területeket próbál meghódítani magának.
Most itt egy újabb kísérlet, melyben ezúttal Andy Martin londoni dizájner volt a partnerük. A közös munka eredménye pedig, egy szimplán észbontóan szép fabringa koncepció, a Thonet Bike…
via: Fast Company