Csábító szájüregek, nyálkahártyák és bónusz Kámaszútra találós kérdéseink után nyugodjunk le egy kicsit, és csodálkozzunk most rá egy tajvani designpáros a 22 design stúdió egyedi, a fizikusok, filozófusok az időről alkotott elméleteit a mi síkunkba transzportáló kézzelfogható vagy akár falra is akasztható beton órájára.
Az időspirál betonból megformázott, minden egyes órát jelképező szelvénye térben az előző fölé helyezett -ha szemből nézzük- csigalépcsőt szimbolizáló arca egyre távolodó/süllyedő dimenziójával akár egy lehetséges, magától értetődő alternatív magyarázatként is felfogható...
Az idő talánya a természettudomány absztrakt időfogalma eltér az idő mint eseménysor hétköznapi, szubjektív tapasztalatától. Eszerint az idő a világegyetem önálló dimenziója. Az idősor végtelenül sűrű időpontokból áll, bármilyen kis szakaszt emelünk is ki belőle. A fizikai idő mint mérték és fogalom filozófiai absztrakció eredménye. Létrejöttéhez szükség volt megfelelő matematikai ismeretekre. A mai fizikai időfogalom teljesen elszakadt a hétköznapi tapasztalattól meg az erre épített filozófiai gondolkodástól.
A fizikai időfogalom alapját ma a valós számokon nyugvó halmazelmélet és a formális logika képezi, mindkettő a hétköznapi belátástól nagymértékben eltérő feltételrendszerrel és következményekkel. Köznapi értelemben az idő a végtelen nagyságot jelenti, az évek vagy órák határtalan sorozatát, s a végességet, az elmúlást. A szubjektív idő, az egyén belső időészlelése eseményekhez, történésekhez kötődik. Ez az idő sohasem egyformán telik, s a tartam érzete függ az életkortól és főként az események jelentőségétől, körülményeitől. Az idő nem látható, érzékszervekkel nem érzékelhető mivolta a művészi képzeletben néhány allegorikus ábrázolási típus kialakulásához vezetett.