Még fel sem ocsúdhatunk a 2010-es Sanghaji Világkiállításból, máris készülhetünk a koreai Yeosu-ban (ejtsd: Joszu) megrendezendő újabb univerzális változatára, mely az „élő óceán és partja: forrásaink sokfélesége és fenntartható tevékenységeink” témakörét járja körül.
Eddig két tervpályázat látott napvilágot: az egyik a Ginseng Chicken tervezésében felvázolt SuperOcean névre hallgató komplexum. A projekt fő attrakciója egyfajta „mintavételezés” az óceánból, mely a vizet egyfajta emelőszerkezettel a talajfelszín fölé emeli, így tárva fel a rejtett mélytengeri lehetőségeket. A tervezők az óceánok elvont és többdimenziós kérdéskörének vizsgálata közben rájöttek, hogy a „mélység” érzetének keltésével tudnák a leginkább megmutatni az emberek számára ennek lényegét. Az épületbe érkezve a látogatók különböző, átlátszó fedelű víz alatti alagutakon keresztül csodálhatnák meg az élővilág-kiállítást, míg beérnek a hatalmas csarnokba, az emelőszerkezet alá. Az ötlet annyira nem nevezhető újnak, hiszen a Cápa című el Zs-kategóriásodott ikszedik részében már láthattunk hasonlót. Remélhetőleg az ott látottakon keresztül sikerül majd megoldani, hogy a hatalmas élőlények ne köszönhessenek be a látogatóknak testközelből.
A Yeosu Expo pályázatán harmadik helyezést elért terv a Studio Nicoletti Associati által elkészített nagy kék bálnát formázó épület. A távolról is jól kivehető forma szeretné felhívni a figyelmet a törékeny ökoszisztéma védelmének fontosságára. A téma megrendítően reprezentálja majd az óceán élővilágának kizsákmányolását, a partra vontatott hatalmas élőlények szimbolikus képét.