Évről évre egyre jobban várjuk az ősz, hiszen ilyenkor a művészet és a design iránt érdeklődő közönség is megkapja a magáét különböző események, kiállítások, programsorozatok képében. Tegnap délelőtt egy sajtótájékoztató keretén belül például a ma induló 12. Design Hét Budapest tematikáját ismerhettük meg.
Az Iparművészeti Múzeumban rendezett eseményen a frappáns és pont tökéletes hosszúságú beszédek után ráadásként megtekinthettük az idei DHB négy fő alappilléréül szolgáló kiállítást, amelyekről így utólag azt gondoljuk, hogy aki egy hangyányit is érdeklődik a design iránt, annak hülyeség lenne kihagynia! Bizonyítékként sok-sok fotót hoztunk nektek.
A három alappillér, a hazai design szakma legrangosabb elismeréseihez, a Magyar Formatervezési Díjhoz és a Design Management Díjhoz kapcsolódó izgalmas kiállítás, a HOME SWEET HOME című kiállítás, amely elsősorban a hazai designszcéna szereplőinek munkáiból válogat, a Design Hét Budapest idei spanyol díszvendég programjai sorában kiemelt szerepet játszó, Kollektív képzelet – Ibero-amerikai designbiennálé (BID14) bemutató utazó kiállítás, valamint a Tapas spanyol gasztro-design kiállítás, amely inspiráló designtárgyakon keresztül illusztrálja az étel és a design összefonódását.
Magyar Formatervezési Díj 2015
Piacképes kreatív szellemi termékek sora kínál izgalmas körképet az idei Magyar Formatervezési Díj kiállításon.
“Idén a pályázatra beérkezett alkotások mintegy négyötödéről elmondható, hogy szorosabb fogyasztói-tervezői-gazdasági „együtthatás”-ról tanúskodnak. Olyan friss és innovatív design-alkotások jelennek meg a mindennapjainkban, élettereinkben – legyen szó akár otthonainkról, divatról, turisztikáról, közlekedésről vagy a munka világáról –, amelyek a dinamikusan formálódó tervezői és piaci környezetet tükrözik vissza. Sokszínűség és piacorientáltság – ezek a tulajdonságok már igazoltan jellemzik a legfrissebb formatervezési teljesítményeket.” – fogalmaz dr. Bendzsel Miklós, a Magyar Formatervezési Tanács elnöke.
HOME SWEET HOME
A tárlat a nagyközönség és a szakma számára egyaránt befogadható, inspiráló módon azt vizsgálja, hogy az utóbbi évek gondolkodásmódját szerte a világon döntő módon meghatározó fogalmak, mint a globalizáció, a technológiai forradalom, a környezetvédelem, a közösségi gazdaság hogyan öltenek testet tárgyakban. Hogyan szivárog be az otthonunkba a világ, hogyan válik mikrokörnyezetünk a társadalom tükrévé, és hogyan inspirálják a tervezőket a történelem nagy változásai?
Kollektív képzelet – Ibero-amerikai designbiennálé (BID14)
A tartalmas kiállítás a kétévente Madridban megrendezésre kerülő Ibero-amerikai Designbiennálé legutóbbi kiadásából nyújt áttekintést. A Budapestre érkező vándorkiállítás mintegy 120 alkotás segítségével kíván metszetet nyújtani; a válogatásban különös hangsúlyt kap a fenntarthatóság, az innováció és a társadalmi tudatosság.
Tapas spanyol gasztro-design
Szintén az Iparművészeti Múzeumban tekinthető meg a Tapas spanyol gasztro-design kiállítás is, mely három fő témakörön – Konyha, Asztal, Étel – keresztül, számos humoros, látványos, ötletes, professzionális designtárgyon keresztül illusztrálja étel és design összefonódását. A tárlat finissage rendezvénye a Design Hét Budapest keretében zajlik.
A 12. alkalommal megrendezésre kerülő Design Hét Budapest idén szeptember 25. és október 4. között zajlik a többi izgalmas programról (merthogy brutálisan sok van) az esemény hivatalos oldalán informálódhattok tovább. Menjetek ti is designhetelni!