A cégen belül a Peugeot Design Lab azért jött létre, hogy az oroszlános márka hírnevét tovább öregbítse. A stúdiónak persze esze ágában sincs négykerékben gondolkodni, arra ott van „Anya”, ellenben minden más eddig elsősorban outdoor szegmensben igen. Legyen az bringa vagy deszka, kapitálisan nagyot tudtak alkotni. Legutóbbi műalkotásukkal azonban egészen új terepre merészkedtek, a Peugeot Piano-val egyenesen a koncerttermeket készülnek meghódítani…
A hatalmas, több mint hat mázsát nyomó hangszert Cyrille Vayson de Pradenne és Sophie Gazeau tervei alapján a Pleyel zongorakészítő manufaktúrával közösen építették. A futurisztikus, lakozott szénszál/acél test a Pleyer mechanikával együtt hangzásban egy teljesen új szintet képvisel, állítja Mika, aki elsők között próbálhatta ki a Peogeot Piano-t
- Az Ignaz Joseph Pleyel (1757. június 18. – 1831. november 14.) osztrák születésű francia zongoraművész és zongorakészítő által 1807-ben alapított Pleyel ma Európa legrégebbi ma is működő zongorakészítő manufaktúrája. Hosszú történetében több fénykor és összeomlás váltotta egymást. A mai kisüzem Párizs mellett Saint-Denis városrészében működik, a hajdani Pleyel-birodalom közvetlen közelségében. Többek közt Fryderyck Chopin életműve is szorosan kötődik kedvenc hangszermárkájához, a Pleyel gyár által gyártott zongorákhoz. A legendás zongorák a ma ismert dinamikus zongorahangzástól könnyen megkülönböztethetőek voltak lágy, hárfaszerű hangzásokra emlékeztető hangképükkel. Az új Pleyel koncertzongorák ma is ennek a különleges, ma már ritkaságszámba menő hangélménynek modern technikával ötvözött rekonstrukciói.