A japán szabadúszó designer és filmrendező Keiitchi Matsuda gyakran szeret eljátszadozni utópisztikus elméletekkel és azok megfilmesítésével. Egyik legutolsó művében, ami része a UCL építészeti szakán eltöltött öt évnek és egyben a diplomamunkája is, rövid sétát tehetünk egy virtuálisan kibővített 3D-s valóságban.
Matsuda kutatása azt vizsgálja, milyen következményekkel járnak az új technológiák az emberi észlelésre és az épített környezetre, középpontjában a média integrációjának mindennapi életre gyakorolt hatásával. Multidiszciplináris megközelítéssel elkészített dolgozatának videováltozatában a jövő embere már egy bionikus ember-interfész, aki szinte minden pillanatban valamilyen interakcióba kerül más emberekkel vagy környezetével.
A jövő építésze például már nem az irodában, hanem akár a helyszínen tervezhet épületeket, a graffitisek pillanatok alatt virtualizálhatják -akár mozgókép- installációikat a kiszemelt falakra egy olyan "hipervalós" környezetben, ahol a különbségek a fizikai és virtuális világ között kezdenek feloldódni...
Képek a videóból...
...ez itt meg a teljes, alig 3 perces rövidfilm...
AUGMENTED CITY 3D by Keiitchi Matsuda
via: keiitchtmatsuda.com