Az utóbbi időben szerencsére egyre több hír szól olyan nemzetközi projektekről, ahol azt láthatjuk, hogy a legújabb zöld technológiákat alapul véve hoznak létre olyan önfenntartó rendszereket, mint például a Fab Lab House, ami az Institute of Advanced Architecture of Catalonia (IAAC) előremutató koncepciója.
A fura struktúra - ami engem leginkább egy tatura emlékeztet - sem a véletlen műve. Az egyetem kísérletező kedvű szakemberei teljesen új filozófia mentén közelítették meg a kérdést. Az épülettervezés legelső fázisaitól kezdve az eddigi gyakorlattal frontálisan szembe menve, a - form follows energy - öko-logikát követve, tudatosan szerkesztették és alakítgatták a „Tatu-ház” formáját, addig míg a képeken látható végleges belső és külső kialakítását el nem nyerte.
Vicente Guallart az IAAC igazgatója szerint a jövő energiahiányos korában, elsősorban olyan önfenntartó épületekben kellene gondolkozni, mint a Fab Lab House, mely a tetőn rögzített fotovoltaikus napcsapdáknak, valamint a kompromisszumok nélküli és minden apró részletre kiterjedő környezettudatos szemléletű tervezésének köszönhetően az első olyan ember alkotta építmény a világon, amelyik a saját önfenntartásához szükséges energia háromszorosát termeli meg!
via: archtracker